renowacja, naprawa drzwi i okien zabytkowych

Serwis, naprawa i renowacja stolarki zabytkowej – okien i drzwi. Wrocław i okolice!

W przypadku zabytkowych drzwi i okien warto w porę pomyśleć o przeprowadzeniu renowacji, która pozwoli odzyskać im oryginalny wygląd nie narażając ich przy tym na zniszczenia. Bardzo ważne bowiem przy tego typu renowacjach jest staranne wykonanie prac, gdyż zabytkowa stolarka posiada liczne rzeźbienia, o które powinniśmy zadbać w szczególny sposób. Po latach użytkowania wymaga wymiany lub naprawy poszczególnych elementów. Po takiej renowacji okna i drzwi odzyskują swoją funkcjonalność, na której każdemu z nas zależy.
Pierwszym etapem prac jest dokładne pozbycie się starego lakieru, tak aby jego resztki nie pozostawały w miąższu drewna. Następnie przystępujemy do szlifowania i szpachlowania po to aby uzupełnić ewentualne ubytki w drewnie. To bardzo ważny etap, który wykonany przez specjalistę zabezpieczy nas przed sytuacją nieodwracalnych uszkodzeń. Zastosowanie już na tym etapie preparatów chroniących drewno, przedłuży żywotność okien i drzwi na kolejne lata.
Istotnym elementem prac oprócz zadbania do nowy wygląd ramy okiennej lub frontów drzwi jest naprawa wszelkich mechanizmów, które mogły przez lata ulec uszkodzeniu. Specjalista pomoże nam wyregulować lub nasmarować zawiasy, wymienić uszczelki, naprawić zepsutą klamkę czy pękniętą szybę. Wszystko z najwyższą starannością i dbałością o detale, które w przypadku stolarki zabytkowej pełnią istotną rolę. Jako jedna z nielicznych firm posiadamy dostosowany do tego typu napraw warsztat, który jako wyposażenie posiada specjalne maszyny przeznaczone tylko do renowacji zabytkowej stolarki okien i drzwi. Taki sprzęt pozwala na dokładniejsze wykonanie wszystkich niezbędnych prac takich jak chociażby nałożenie lakieru czy farby akrylowej. Po wcześniejszym przygotowaniu ramy, specjalną maszyną rozprowadzamy lakier, który wnika głęboko w powierzchnię przez co jest bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych i ścieranie.
Zabytkowa stolarka okienno- drzwiowa po przeprowadzonej renowacji nie tylko znów zacznie cieszyć swoim pięknym wyglądem ale zachowa na dłużej swoją funkcjonalność i użyteczność, której byśmy sobie życzyli. Pomoc specjalisty zaś pozwoli nam zrobić to w szybki i bezpieczny sposób.